Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/netway14/domains/inventumtfi.pl/public_html/swl/links.php on line 215

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/netway14/domains/inventumtfi.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/netway14/domains/inventumtfi.pl/public_html/swl/links.php on line 216

Potrzeba inwestowania i pomnażania swoich pieniędzy jest zupełnie naturalna, podobnie jak potrzeba ich zarabiania. Jedni zarabiają więcej a inni mniej, zatem różni ludzie mają różne możliwości inwestowania. Dla jednych inwestycją będzie oszczędzanie pieniędzy na kontach oszczędnościowych a dla innych kupowanie składów wina w najlepszych francuskich winnicach. No i właśnie dla tego wymyślono uniwersalne narzędzie inwestycyjne, które świetnie wpasowało się właśnie w Nasze polskie potrzeby inwestowania.  Mowa o funduszach inwestycyjnych. Fundusze inwestycyjne to taki bardzo złożony instrument inwestycyjny, który oczywiście wiąże się z ryzykiem utraty kapitału, ponieważ ochrona kapitału przy tego rodzaju inwestycji nie obowiązuje.
Fundusze inwestycyjne to kapitał, który inwestowany jest w określone instrumenty rynku finansowego. Pieniądze mogą być inwestowane w akcje i obligacje jak i również w lokaty czy papiery dłużne. W każdym razie każdy fundusz inwestycyjny posiada swoją określoną strukturę portfela i każdy ma jasno sprecyzowane cele inwestycyjne. Natomiast kapitał na inwestowanie bierze się głównie z tego, że właśnie pojedynczy inwestorzy wykupują jednostki uczestnictwa w danych funduszach. Każda jednostka ma swoją określoną wartość po jakiej zostaje zakupiona, dzięki czemu wiadomo, że inwestując w fundusze określoną kwotę wkupiło się w określoną liczbę jednostek.
Nie mniej radzimy ze swojej strony dużą dozę rozsądku i ograniczonego zaufania do tego typu inwestycji. Oczywiście ewentualna strata będzie zawsze kwotowo proporcjonalna do zainwestowanych środków, bo wycena funduszy opiera się na ich procentowym spadku bądź wzroście. Ale przy jakiejkolwiek zmianie na przykład o 5 procent inna będzie zmiana u inwestora, który wpłacić na fundusz tysiąc złotych a inna u tego, który wpłacił milion złotych. A i tacy inwestorzy się zdarzają.
Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. No może za wyjątkiem lokat i kont oszczędnościowych, gdzie to ryzyko jest wyeliminowane poprzez stałe i gwarantowane oprocentowanie. Inwestowanie w fundusze również obarczone jest takim ryzykiem. Jest ono uzależnione od rodzaju funduszu inwestycyjnego. Im większa skala ryzyka tym dla danego funduszu tym więcej można stracić bądź zyskać. Co więcej, bardzo ważne jest to, żeby do inwestowania podejść naprawdę z rozwagą. Jeśli chcecie zainwestować większą kwotę to lepiej wybrać fundusze pieniężne, czyli oparte na pewnych i minimalnie ryzykownych instrumentach inwestycyjnych. Największe ryzyko niosą za sobą zawsze fundusze oparte na akcjach.
Każdy inwestor wie, że ryzykować trzeba z rozwagą a przede wszystkim minimalnie jak to tylko możliwe. Jeśli określone inwestycje przynoszą straty to czasem dobrze się jest z nich przedwcześnie wycofać. Każdy inwestujący powinien tez pamiętać o zasadzie zróżnicowanego portfela inwestycyjnego. Można w coś zainwestować ryzykując mocno ale tą inwestycję należy zabezpieczyć jakimś pewniejszym instrumentem, który zrekompensuje ewentualne straty. Nawet początkujący inwestujący doskonale wiedzą, że na większym ryzyku można naprawdę dużo stracić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj