Finance growth and green line

 

Zdecydowaliśmy się napisać ten artykuł dla wszystkich tych, którzy planują rozpocząć przygodę z inwestowaniem swoich pieniędzy. Pieniądz powinien robić pieniądz. Jeśli więc macie możliwości, żeby w coś zainwestować, to zawsze warto to przemyśleć. W dzisiejszych czasach wszystko ułatwia zdecydowanie Internet. Żeby dzisiaj grać na giełdzie czy zakupić kruszce inwestycyjne to nawet nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy ekran komputerowego monitora, dzięki któremu można mieć wszystkie inwestycje na wyciągnięcie ręki. Młodych i początkujących inwestujących chcemy jednak przestrzec przed nadmiernymi oczekiwaniami i nadmiernym strachem przed utratą części zainwestowanego kapitału. Bo z każdą inwestycją jest trochę tak, jak z zasianiem na polu zboża. Nie mamy najmniejszego wpływu na to, jakie zbierzemy plony. Możemy jedynie zdecydować o tym, kiedy zboże zasadzić i gdzie je zasadzić.
Zbieranie plonów w inwestycjach na pewno jest uzależnione od tego, w co Nasze środki finansowe zainwestujemy. Najbezpieczniejsze i najmniej opłacalne jest zainwestowanie pieniędzy w umieszczenie ich na koncie oszczędnościowym bądź lokacie. Każdy z tych instrumentów oferuje stałe oprocentowanie i brak jakiegokolwiek ryzyka inwestycyjnego. Wkładamy pieniądze do worka, zamykamy go na kilka miesięcy i wyciągamy zainwestowane pieniądze powiększone o obiecane odsetki.
Jeśli chcecie zainwestować z emocjami na niewielkim poziomie to warto polecić pieniężne fundusze inwestycyjne. Charakteryzują się one niskim stopniem ryzyka utraty kapitału ale jakieś ryzyko jednak występuje. Można cieszyć się z większego zysku niż na lokacie czy koncie ale można też spodziewać się lekkiej straty i z nią też trzeba się pogodzić.
Najbardziej ryzykowne są oczywiście akcje, czyli gra na giełdzie oraz fundusze akcyjne, które też polegają na tym, że środki finansowe inwestowane są na giełdzie papierów wartościowych. Z giełdą i tego typu funduszami jest trochę jak z hazardem. Ryzyko jest już całkiem spore, chociaż oczywiście szanse straty całego kapitału są tak naprawdę niewielkie.
Jeżeli wybieracie cokolwiek z powyższych propozycji to pamiętajcie o tym, że każda z tych inwestycji wymaga sporego czasu oczekiwania na zasiane ziarna. Jeśli chodzi o lokaty i konta oszczędnościowe to zazwyczaj po kilku miesiącach zobaczymy wypracowane zyski. Fundusze z niską stopą ryzyka to okres inwestowania minimum pół roku. Trzeba mieć dużo dystansu do swoich pieniędzy, żeby zamrozić je na kilka miesięcy albo kilka lat. Albo po prostu trzeba ich po prostu mieć tak dużo.
Generalnie każda zainwestowana złotówka wymaga czasu. To podstawowa definicja inwestowania – cierpliwość. Nie można za bardzo przejmować się chwilowymi spadkami, jeśli nie spojrzymy na inwestycję globalnie w ujęciu całościowym. Jeśli fundusz albo akcje znacząco spadną w ciągu kilku dni to prawdopodobnie przyjdą kiedyś takie dni, że ceny jednostek funduszy bądź wartość akcji w kilka dni znacząco podskoczą do góry. Jeśli chce się inwestować to trzeba wszystko kalkulować na chłodno, bez zbędnych emocji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj