Sprzedaż mieszkań to w dzisiejszych czasach całkiem dobry biznes. Obecnie mieszkania w Polsce to towar deficytowy. Co prawda buduje się ich sporo, choć nie aż tyle, co kilka lat temu. Jednak często jest tak, że przez lata stoją puste, gdyż deweloper nie chce zejść z ceny i czeka na nabywców. Dlatego jest często wielki problem z tym, by kupić mieszkanie w dobrej cenie. Mimo iż w ostatnich latach na rynku mieszkań w Polsce jest kryzys, ludzie nie zadłużają się już tak chętnie, ostygł zapał do tego, by kupować mieszkania na kredyt, który się będzie spłacać przez trzydzieści czy czterdzieści lat, za mieszkanie dwupokojowe w bloku. Takie podejście niektórym nie wyszło na dobre. Dlatego ludzie teraz bardziej rozsądnie podchodzą do podejmowania tego typu decyzji, tym bardziej, że powinna być to stateczność. Niegdyś, a nawet bardzo często, lepszym wyborem jest kupno działki i stopniowe budowanie swojego domu. Nawet niewielkiego, który późnej można po prostu rozbudować. Takie rozsądniejsze podejście ma przyszłość, gdyż nawet mimo kryzysu i spadku zainteresowania kupnem nowych mieszkań deweloper nie chce obniżyć ceny.

 

Rynek mieszkaniowy jest bardzo specyficzny. W Polsce ta sytuacja jest niezbyt dobra, warunki mieszkaniowe są dla wielu rodzin niezbyt dobre. jest to też jedna z przyczyn, dla których niewiele osób decyduje się na założenie rodziny. deweloper musi oczywiście zarobić, przecież dla niego jest to po prostu inwestowanie. Wpłaca on konkretne pieniądze na budowę mieszkania i późnej ma zamiar sprzedać je z zyskiem, to jest naturalne. Budowanie domów czy mieszkań to jedna z najlepszych form inwestycji. Nawet kryzys, który nieco nadszarpnął rynek, nie jest w stanie aż tak bardzo namieszać. deweloper woli bowiem przeczekać, a w przyszłości i tak zarobić na danym mieszkaniu. Takie tendencje się obserwuje. Wiele osób po prostu nie ma wyjścia, nie ma gdzie mieszkać, przeprowadza się do innego miasta. Wtedy deweloper może zaproponować nowe mieszkanie, na mniej lub bardziej korzystnych warunkach. Trzeba jednak uważnie analizować takie oferty od deweloperów. Swego czasu wielu ludzi wpłacało pieniądze deweloperowi jeszcze zanim dane mieszkanie powstało. To bardzo ryzykowne i niebezpieczne, niestety, wiele osób się na tym nacięło i do dziś nie mogą oni rozliczyć się z deweloperami, a mieszkań jak nie było, tak nie ma. Dlatego teraz tego typu posunięcia są zdecydowanie odradzane. W najlepszym razie, jeśli ktoś się już zdecydował, może się okazać, że będzie musiał wciąż dopłacać i dopłacać, lecz wreszcie doczekał się swojego domu. Były jednak i takie sytuacje, że dopłacał i dopłacał, a deweloper zbankrutował i oszczędności życia, nawet kredyty poszły na marne. W ten sposób postąpiło wiele osób i teraz mają kredyty do spłacania, a tymczasem nie mają mieszkań. Deweloper jak każdy inny inwestor ryzykuje. Jednak często tak jest, że największe ryzyko ponosi jednak klient danego dewelopera, dlatego robienie interesów musi być dobrze przemyślane, także jeśli chodzi o kupno mieszkań.

 

1 KOMENTARZ

  1. Deweloper to w obecnych czasach jedna z korzystniejszych inwestycji, wystarczy zobaczyć jak dużo stawia się nowych nieruchomości.. popyt na to jest ogromny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj